SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJINICJATYWY MIĘDZYNARODOWE W ROKU 202020.02.2020 Polska i Francja zaangażowane w transformację ekologiczną RODM Olsztyn poleca

Eksperci z Francji i Polski podzielili się swoimi doświadczeniami podczas warsztatów „Eco-Miasto”, które odbyły się w siedzibie Centrum Polsko-Francuskiego w Olsztynie.

WIĘCEJ INFORMACJI


13.02.2020 Polska obejmuje przewodnictwo w Euroregionie Bałtyk RODM Olsztyn poleca

Podczas posiedzenia prezydium, które odbyło się w Elblągu, przejęliśmy przewodnictwo w euroregionie Bałtyk od strony litewskiej. Nowym prezydentem został Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

WIĘCEJ INFORMACJI


12.02.2020 Marszałek Gustaw Marek Brzezin powołany do CORLEAP RODM Olsztyn poleca

Podczas odbywającej się obecnie w Brukseli inauguracyjnej sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin został powołany do składu Konferencji Władz Lokalnych i Regionalnych Partnerstwa Wschodniego.

WIĘCEJ INFORMACJI


28.01.2020 Zmiana warty w Bemowie Piskim RODM Olsztyn poleca

W Ośrodku Szkolenia Wojsk Lądowych Orzysz odbyła się uroczystość przekazania dowodzenia Batalionową Grupą Bojową NATO. To już szósta zmiana wojsk sojuszniczych, która przybyła do Bemowa Piskiego w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności NATO (eFP - enhanced Forward Presence). W wydarzeniu uczestniczył również Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

WIĘCEJ INFORMACJI


10.01.2020 Duży awans w rankingu samorządu województwa RODM Olsztyn poleca

Województwo warmińsko-mazurskie mocno w górę we wdrażaniu funduszy unijnych. Według najnowszego raportu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej z trzynastego miejsca, które zajmowaliśmy jeszcze w listopadzie, awansowaliśmy na miejsce ósme.

WIĘCEJ INFORMACJI