SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

22.06.2020 Błaszczak z wizytą na Mazurach. Szef MON obserwował ćwiczenia Bull-Run 12 RODM Olsztyn poleca

Jesteśmy przygotowani, żeby zapewnić bezpieczeństwo. Jesteśmy gotowi do współdziałania. Jesteśmy przygotowani, żeby odpowiedzieć, gdyby doszłoby do naruszenia granic państw NATO - zapewnił szef MON Mariusz Błaszczak podczas sojuszniczych manewrów wojskowych Bull-Run 12.

Szef MON w Augustowie podczas manewrów mówił, że Wojsko Polskie musi być silne, dobrze wyposażone i wyszkolone.

- Dobremu wyszkoleniu służą ćwiczenia - kolejna edycja ćwiczenia Bull-Run prowadzona wspólnie przez polskich żołnierzy, z żołnierzami USA, Zjednoczonego Królestwa, Rumunii i Chorwacji - powiedział Mariusz Błaszczak.

Podkreślił, że priorytetem jest bezpieczeństwo. - Ćwiczenia, które mamy okazję obserwować, podnoszą bezpieczeństwo w szczególnym miejscu naszej ojczyzny, w północno wschodniej Polsce, niedaleko przesmyku suwalskiego - powiedział szef MON.

Błaszczak wyjaśnił, że celem manewrów Bull-Run była współpraca wojsk sojuszniczych, a także przećwiczenie mobilności wojska. - To niezwykle istotne dla poczucia bezpieczeństwa Polski, ale też dla całej wschodniej flanki NATO - zaznaczył.

Szef MON mówił też o zwiększającej się sile polskiej armii. Jak podkreślił, służą temu ćwiczenia wojsk i modernizacja wojskowego uzbrojenia. Błaszczak, który podczas manewrów przekazał żołnierzom zestawy przeciwlotnicze Poprad ocenił, że jest to dobry, nowoczesny sprzęt, produkowany w Polsce.