SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

11.11.2017 Wojewódzkie obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości RODM Olsztyn poleca

Dn. 11 listopada br. w Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie. Uroczystość zainaugurowała Msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie, którą poprowadził ks. abp Józef Górzyński.

Następnie kolumna kompanii honorowych służb mundurowych, harcerzy, kombatantów i obywateli przemaszerowała na Plac Solidarności w Olsztynie, gdzie głos zabrali przedstawiciele lokalnych władz: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, wojewoda wamińsko-mazurski Artur Chojecki i marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. W swoich wystąpieniach wszyscy zgodnie podkreślili, że siłą niezależnego Państwa Polskiego jest jedność obywateli ponad wszelkimi podziałami. 

Po przemówieniach, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych w Olsztynie złożyli kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obchody Święta Niepodległości zakończyły się pokazem sprzętu służb mundurowych, Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów "Sztandar" z Ziołowej Doliny.


Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystości: