SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

28.07.2017 Wsparcie Polonii z obwodu kaliningradzkiego RODM Olsztyn poleca

Jak co roku w lipcu młodzież polonijna przebywała w Węgorzewie w ramach cyklicznej współpracy kulturalno-edukacyjnej Stowarzyszenia "Dom Polski" im. F. Chopina w Czerniachowsku i Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Tradycyjnie już program "Wakacji z językiem polskim" wypełniony został szeregiem atrakcji i zajęć dydaktycznych. Goście uczestniczyli w lekcjach języka polskiego oraz zajęciach w Ośrodku Rzemiosł Tradycyjnych. Młodzież miała okazję zwiedzić Węgorzewo, Park Etnograficzny nad Węgorapą oraz Wilczy Szaniec.Organizowana od kilku lat inicjatywa polonijnego Stowarzyszenia "Dom Polski" pozwala na wychowanie dzieci i młodzieży w duchu tradycji narodowych, rozwijanie języka polskiego, a przede wszystkim służy przełamywaniu barier kulturowych i społecznych.

W czerwcu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Bartoszyc zorganizował wspólnie z "Domem Polskim" pobyt dla uczniów na Warmii w ramach projektu wymiany młodzieży. Obie inicjatywy uzyskały wsparcie finansowe samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

http://warmia.mazury.pl/unia-i-wspolpraca-zagraniczna/aktualnosci/959-wspieramy-polonie-z-obwodu-kaliningradzkiego