SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

19.05.2017 Współpraca w programie transgranicznym RODM Olsztyn poleca

Rozpoczął się kolejny, czwarty już nabór na dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ciekawych propozycji projektowych Programu Interreg Południowy Bałtyk, który odbędzie się w dniach 22 maja – 30 czerwca 2017 r.

Aktualny nabór dotyczy jedynie wybranych celów szczegółowych Programu. Potencjalni projektodawcy aplikować mogą w ramach:

• Celu szczegółowego 2.2: "Zwiększenie stopnia wykorzystania technologii zielonych, w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń na obszarze Południowego Bałtyku";
• Celu szczegółowego 3.1: "Poprawy jakości usług i zrównoważenia wpływu środowiskowego usług transportowych w obszarze Południowego Bałtyku";
• Celu szczegółowego 4.1 "Wzmocnienia wydajności zasobów ludzkich na rzecz niebieskiej
i zielonej gospodarki obszaru Płd. Bałtyku";
• Celu szczegółowego 5.1 "Zwiększenia wydajności współpracy podmiotów lokalnych w obszarze Południowego Bałtyku na rzecz niebieskiego i zielonego wzrostu".

Nabór w ramach cieszącego się dotychczas dużym zainteresowaniem priorytetu 2.1 (Wzmocnienie intensywności rozwoju obiektów dziedzictwa naturalnego i kulturalnego obszaru Południowego Bałtyku w kierunku zrównoważonych obszarów turystycznych" zostanie wznowiony w kolejnym naborze zaplanowanym między 13 listopada, a 15 grudnia 2017 r.

Indywidualne konsultacje pomysłów projektowych:
• Wspólny Sekretariat Programu w Gdańsku
Najbliższe terminy konsultacji w Polsce: 6-7 czerwca (Szczecin), 7-8 czerwca (Gdańsk). Rejestracja
na konsultacje odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://southbaltic.eu/individual-consultations. Instytucje zainteresowane udziałem proszone są
o zgłoszenie udziału w terminie do 10 dni kalendarzowych przed spotkaniem.
• Regionalny Punkt Kontaktowy (PK) Programu Południowy Bałtyk działający w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

Indywidualne konsultacje w siedzibie PK możliwe po wcześniejszym umówieniu w dowolnym terminie. Dodatkowo Punkt Kontaktowy planuje organizację spotkań konsultacyjnych bardziej zaawansowanych koncepcji projektowych w Elblągu w pierwszej połowie czerwca. Zgłoszenia należy przesłać na adres k.ostrowski@warmia.mazury.pl, tel. 89 521 93 24. Szczegóły dotyczące miejsca i godzin spotkania zostaną podane w późniejszym terminie.

http://warmia.mazury.pl/unia-i-wspolpraca-zagraniczna/aktualnosci/609-szansa-na-wspolprace-w-programie-transgranicznym